Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polski Związek Radioorientacji Sportowej

 

     
logo mon 1

W dniu 08.10.2016r. odbył się II Memoriał im. Marka Szredela w Foxoringu.

Marek Szredel był jednym z najbardziej aktywnych działaczy Elbląskiego Klubu Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 PDZ  i najbardziej utytułowanym zawodnikiem biegu na orientację, radioorientacji sportowej, rowerowej jazdy na orientację i foxoringu, który jest połączeniem biegu na orientację i radioorientacji sportowej.

 

   

 

 
szreder 1 2016
szreder 2 2016

Zawodnik dostaje mapę z nakreślonym startem, metą oraz kołami o średnicy od 7 do 10 mm oznaczającymi punkty kontrolne. Zaliczanie punktów odbywa się w formie scorelaufu (jest dowolne). Punkt kontrolny w foksoringu składa się z mikronadajnika oraz stojaka (bez lampionu), na którym znajduje się urządzenie do potwierdzania obecności na punkcie.

W momencie, gdy zawodnik znajduje się w określonym obrębie koła mikronadajnik jest słyszalny, co pozwala zawodnikowi zlokalizować za pomocą specjalnego odbiornika punkt kontrolny. Wygrywa ta osoba, która zaliczy wszystkie punkty kontrolne przewidziane dla jego kategorii w jak najkrótszym czasie.

Zawody przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze, mimo pochmurnej pogody..

 

 

szreder 3 2016
szreder 4 2016

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

1. 100 błącz. - Wałcz
2. 2 pr - Hrubieszów
3. Dowództwo i sztab -16 PDZ  Elbląg
4. 15 pplot - Elbląg (Gołdap)
5. 16 bdow - Elbląg

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria K-OPEN
1. Janina BANACH - Dowództwo 16 PDZ  Elbląg

Kategoria M-21
1. Kamil GUZAL - Wałcz
2. Hubert SZAŁOWIŃSKI - Wałcz
3. Artur FLOREK - Hrubieszów

Kategoria M-30
1. Jacek CISZKOWSKI - Elbląg /Gołdap/
2. Tomasz KLUNDER -16 bdow Elbląg
3. Konrad TROCKI - Wałcz

Kategoria M-40
1. Krzysztof BANACH - Dowództwo 16 PDZ  Elbląg
2. Dariusz KASPRZYK - Elbląg /Gołdap/
3. Sławomir KRZYMINIEWSKI - Wałcz

szreder 5 2016

Puchary i medale zwycięskim drużynom i zawodnikom wręczył Prezes Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej  pan Zbigniew Mądrzyński. Trasy biegowe zaplanował i ustawił w terenie  niezawodny Kazimierz Szulżycki  (EKO GRYF).

Organizatorzy czyli Polski Związek Radioorientacji Sportowej (WARSZAWA) oraz współorganizator EKO GRYF przy Klubie 16 PDZ  (ELBLĄG) składają serdecznie podziękowania za życzliwość i pomoc w organizacji dla Dowódcy Dywizji Pana gen. dyw. Marka Sokołowskiego oraz Dowódcy 16 bdow Pana ppłk Andrzeja Dudy i wszystkich żołnierzy, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu tych zawodów, które były w ostatnim czasie po raz drugi organizowane na Ziemi Elbląskiej.

 

 Tekst: Bolesław Czechowski, por. Paulina Montewka
Zdjęcia: st. chor. Krzysztof Banach
powrot
 
logo wojskowejfedsportu logo lacznosc lok lok logo www logo mon 1 logo zhp 1 logo iaru 1 logo pzk

Nunc augue sed quis praesent phasellus egestas.